Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Ha miniszterelnökünk szánna rá kis időt, akkor rájönne, hogy minél fejlettebb egy ország, annál nagyobb hányaddal járul hozzá a szolgáltatószektora a GDP-hez. És minél kevésbé fejlett, annál magasabb az iparmutatója.
„Az, hogy egyelőre nem lesz netadó, mit sem változtat azon, hogy pártunk és kormányunk egyfolytában a szolgáltatószektor zsebében turkál. Távközlési cégek, bankok, kereskedelmi láncok. Darab ideig egyikük-másikuk elhitte, hogy néhány év, és megszabadul a sarctól. Soha.
Nem sokat időznék afölött, hogy az ilyen-olyan pluszterhekből az érintettek mennyit akarnak vagy tudnak áthárítani miránk, a fogyasztóra. Viszont ha miniszterelnökünk szánna rá kis időt, akkor rájönne, hogy minél fejlettebb egy ország, annál nagyobb hányaddal járul hozzá a szolgáltatószektora a GDP-hez. És minél kevésbé fejlett, annál magasabb az iparmutatója. Jellemző, hogy a szolgáltatások GDP-részesedésének listáját a világ legfejlettebb állama, az Egyesült Államok vezeti, és még a legexportképesebb feldolgozóiparral rendelkező Németországban is kisebb az ipar részesedése a GDP-ből, mint nálunk. Következésképp: ha valaki a szolgáltatóktól von el jövedelmet, valójában nem segíti, hanem hátráltatja a fejlődést.”